K7i

شرکت LG بعد از گجت‌، کولر و تلویزیون، اینک قابلیت دفع پشه را به گوشی هوشمند K7i اضافه نمود؛ توانایی که در بسیاری از کشورها کاربردی است.LG اولین گوشی هوشمند مجهز به دافع پشه را معرفی کرد. این گوشی که K7i نام دارد، به وسیله موج های فراصوت حشرات موذی را از محیط اطراف خود دور می‌کند.این گوشی نوآورانه، هفته‌ی قبل و در جریان کنگره‌ی موبایل هندوستان معرفی شد. با تکیه بر بازخوردهای اولیه می‌توان اینطور قضاوت کرد که این گوشی در کشورهای پشه‌خیز پرفروش باشد. باوجود مجهز بودن به فناوری دفع پشه (Mosquito Away)،اK7i یک گوشی اقتصادی با مشخصات فنی نه‌چندان پیشرفته می باشد.

K7i

بهترین نکته در مورد تکنولوژی دفع پشه که اکثرا در گجت‌ها و تلویزیون‌ها و کولرهای LG به کار رفته است، این است که از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و نیاز به شارژ کردن ندارد. در عوض، امواج فراصوت ۳۰ کیلوهرتزی را از بلندگوی شبکه‌ای خود در پشت گوشی ساطع می‌کند و پشه‌ها را دور نگه می‌دارد. کاور مخصوص پشت گوشی همراه آن معرفی می‌شود. همچنین برای مواقعی که از گوشی صرفا به‌عنوان دافع حشرات در خانه‌ استفاده کنید، یک پایه‌ معرفی شده است.

K7i

امواج فراصوت در دفع حشرات مزاحم خیلی مؤثر هستند. با این وجود، این محصول کاملا ایمن می باشد و برای سلامتی انسان زیانی ندارند.LG اعلام کرده است که گوشی ذکر شده فعلا فقط در هند عرضه می‌شود؛ با این حال در آینده‌ی نزدیک گوشی‌های ضد پشه را در کشورهای دیگر نیز معرفی خواهد کرد.اما تردیدهای زیادی درباره  مؤثر بودن Ki7 در دفع پشه وجود دارد.طبق گزارشی از CNN، مجمع آمریکایی کنترل پشه در ۱۰ مقاله که طی ۱۵ سال اخیر به این موضوع پرداخته‌اند، دفع فراصوت پشه را بی‌تأثیر برمی‌شمرد. این مجمع صریحا اذعان می‌کند که در حقیقت این دستگاه‌ها کاری انجام نمی‌دهند.

اما LG ادعا می‌کند که فناوری ضد پشه‌ چندین آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته و موفق به کسب گواهی از مؤسسه‌ی بین‌المللی بیوتکنولوژی و سم‌شناسی هندوستان شده. این شرکت اضافه می‌کند که گوشی Ki7 در طول تست موفق به دفع ۷۲ درصد از پشه‌ها شده است.برای هندی‌ها که سالانه ۷۰۰ میلیون دلار خرج دفع حشرات خانگی می‌کنند، LG Ki7 با قابلیت دفع پشه یک گزینه‌ی عالی است و به نظر می‌رسد فروش موفقی داشته باشد. همچنین با نگاهی به بخش نظرات سایت‌های فناوری، می‌توانیم ببینیم که مردم کشورهای اندونزی و تایلند نیز واقعا خواهان این گوشی هستند.زمان مشخص می کند که این دستگاه یک دافع پشه‌ی واقعی است یا کل این ماجرا صرفا یک حقه‌ی زیرکانه‌ی بازاریابی  است.

در ادامه با داغترین مطالب با ما همراه باشید