iOS 11

با گذشت چند هفته از انتشار رسمی iOS 11، این نسخه از پلت‌فرم اپل روی حدود ۵۰ درصد از آیفون‌ها نصب شده و این رقم کم کم بیشتر می‌شود.جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اپل به نام iOS 11 تقریبا سه هفته پیش انتشار یافت و گزارش‌ها حاوی از آن هستند که این سیستم‌عامل اکنون روی ۴۷ درصد از آیفون‌های اپل نصب شده است. با توجه به تحلیل‌های صور‌ت‌گرفته از سوی کمپانی میکس‌پنل،iOS 11 موفق شده از iOS 10 جلو بزند؛ چرا که اعلام شده ۴۶ درصد از گوشی‌های اپل، از iOS 10 استفاده می‌کنند.

رسیدن به چنین رکوردی در بازه‌‌ی زمانی کم، موفقیت بزرگی برای اپل به حساب می آید و در مقایسه‌ای کوتاه با اندروید، متوجه می‌شویم که عملکرد iOS  جدید شگفت‌انگیز بوده است. البته جالب است بدانید که نرخ پذیرش iOS 11 در مقایسه با iOS 10 اندکی کمتر بوده است و ظاهرا کاربران اپل، سال گذشته اشتیاق بیشتری برای نصب نسخه جدید iOS  داشتند.

iOS 11

مقایسه‌ی درصدیِ  سهم نسخه‌های مختلف iOS  در آیفون‌ها تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ (آبی:iOS 10, قرمز:iOS 11 و زرد: نسخه‌های قدیمی‌تر)

سیستم‌عامل iOS 9 موفق شده بود پس از دو هفته انتشار به رکورد iOS 11 برسد؛ جالب است بدانید که پس از گذشت دو هفته از انتشار جهانی iOS 11 ، تنها ۳۸.۵ درصد از گوشی‌های اپل، این سیستم‌عامل را نصب کرده‌ بودند.

همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، هنوز هم کاربرانی از iOS 9 و حتی نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل اپل استفاده می‌کنند. این کاربران جمعا ۶.۶۷ درصد را شامل می‌شوند.

حال که iOS 11 به پر‌مخاطب‌ترین نسخه سیستم‌عامل اپل تبدیل شده است، می‌توان انتظار داشت که طی روزهای آینده این رقم افزایش یابد. اپل چند روز پیش دانگرید به iOS 10 را غیر ممکن کرد و شاید کاربران منتظر هستند تا اپل با آپدیتی جدید، تمامی مشکلات iOS 11 را از میان ببرد و آن‌ها نیز با خیال راحت گوشی‌ خود را آپدیت کنند.

در ادامه با داغترین مطالب با ما همراه باشید