امروز می خواهیم یه شرکت که اکثر علاقه مندان به تکنولوژی به عنوان یه برند معتبر می شناسنش رو بهتون معرفی کنیم شرکتی که در عرض ۶ سال تمامی پله های ترقی رو طی کرد و در حال حاضر اسمش در کنار بزرگان دنیای تکنولوژی دیده می شود پس در ادامه با مجله خبری سرحد سیستم همراه باشید . . .

در سال ۲۰۱۰ بیست و سومین مرد ثروتمند چین به نام لی جون در پکن کمپانی شیائومی را تاسیس کرد .شیائومی شرکتی الکترونیک است و در بخش خصوصی فعالیت دارد تقریبا حدود ۸۱۰۰ نفر کارمند دارد که بیش از ۳۰۰۰ کارمند به طور عمده در چین مالزی و سنگاپور استخدام کرده و‌در حال گسترش به کشورهای دیگری مانند هند و اندونزی است


کمپانی شیائومی در زمینه های الکترونیک و طراحی و توسعه و فروش گوشی های هوشمند فعالیت دارد .از محصولات این شرکت میتوان به می یو آی ،تلویزیون هوشمند و تلفن همراه هوشمند اشاره کرد .
در سال ۲۰۱۴ اولین دستبند هوشمند خود را نیز رو نمایی کرد در سه ماه اول از معرفی این دستبند هوشمند فروش آن به یک میلیون رسید .این دستبند کارایی چون نظارت بر کیفیت خواب ،حسگر شتاب سنج،اتصال به تلفن هوشمند از طریق بلوتوث و آلارم و مقاومت در برابر آب دارد .


شیائومی با معرفی Amazfit رسما وارد بازار ساعت های هوشمند نیز شد و در چند ماه آینده قصد دارد نسل جدیدی از لپ تاپ هایش را رو نمایی کند که به مودم ۴GLTEمجهز شده است .


بیشترین فعالیت شیائومی در بخش گوشی است که با توجه به امکانات زیاد گوشی های هوشمند و قیمت مناسب آن محبوبیت فراوانی به دست اورده است .در سال ۲۰۱۲اولین گوشی خود به نام mi1sرا وارد بازار کرد که موفق شد سهم بزرگی از بازار چین را بدست آورد .

یکی از استراتژی های شرکت شیائومی flashsale (فروش ویژه ) است که فقط مختص همین کمپانی است و شیائومی با این استراتژی توانست موفقیت های زیادی در حوزه بازار کسب کند .
در سال ۲۰۱۶ RedmiNote3یکی از پرفروشترین گوشی های دنیا شد که نشان داد با وجود تنوع بالا گوشی در بازار مردم به گوشی های پرچمدار با قابلیت های فنی بالا بیشتر علاقه دارند

.
شیائومی سهم بیشتری از اپل در بازار اسمارت فون چین را از آن خود کرد و موفق شد با قدرت تمام در رتبه سوم و بعد از رقبای کهنه کاری چون سامسونگ و لنوو در چین بایستد .آوازه این شرکت چنان در بازارهای غرب پیچیده که لقب اپل چین را به آن نسبت داده اند .